O mne - Hanima

Prejsť na obsah
Volám sa Lenka a študujem veterinárnu medicínu. Časom pri štúdiu klasickej medicíny som sa začala zaujímať aj o prírodné možnosti liečby a využiť liečivú silu prírodných zdrojov ako sú liečivé rastliny, oleje a pod. Láska k prírode vo mne bola už od malička. Myslím si, že všetko, čo bolo rozvrátené môže byť napravené, ak je to podchytené v dočasne skorom čase, pri snahe, chcení, precíznosti, ochote spolupracovať, ciaľavedomosti, vytrvalosti a vzájomnej dôvere s použitím prírodných prostriedkov.

Prečo to vlastne robím?
Pretože som mala vážne zranenú krčnú chrbticu a medicína sama nepomohla! Vždy som verila, že správna životospráva spolu s psychickou a pohodou a dostatkom pohybu je najlepšia prevencia všetkých psychosomatických i vážnejších chorôb a bolestí. Od detstva som skúšala asi všetko: športová gymnastika, atletika, turistika, aikido, cross-fit, kondičné posilňovanie, cyklistika, jazdenie na koňoch, horolezectvo, skialpinizmus, tancovanie…. Skrátka sa rada hýbem :) , až som sa zranila a nemohla viac nič z toho. Skúšala som, no nešlo to, a trpelo telo i myseľ. Začala som sa vzdelávať v RTG , konvenčnej i alternatívnej liečbe a našla ideálnu kombináciu a dnes opäť robím všetko naplno! A za tie roky, čo som sa snažila pomôcť sebe, som sa naučila pomáhať i iným bez ohľadu na vek, pohlavie, či počet nôh.

Dodržiavať zdravý životný štýl pri dnešnom životnom tempe a spôsobe života sa zdá takmer nemožné. Je to možné, ale stojí veľa úsilia vydať sa na túto cestu, zmeniť niečo v našich životoch. Je to cesta o rovnováhe. Všetkého veľa škodí, či už sa jedná o pohyb, alebo prílišnú psychickú aktivitu.

Čo všetko pre to robím?
Ako som už spomínala som študentka veterinárnej medicíny, pretože si myslím, že lekár by mal liečiť viac než len jeden živočíšny druh. A tam kde medicína už nepomôže študujem terapeutické techniky (dornova metóda, breussova masáž, lávové kamene, bankovanie…), pretože injekcia ozónu, nie je liečba choroby, ale len symptómov. Všetci, ale pochádzame i tak z prírody a tá bola vždy najmúdrejšia a tak sa zaujímam o výrobu vlastných olejov, mastí, vyrábanie prírodných liečiv a čajov + poradenstvo vo výžive. Terapie, veda, prírodné prostriedky sú všetko mocné nástroje a ja sa ich snažím pre každého pacienta nakombinovať, čo najlepšie. Mojou snahou je skvalitniť život pri problémoch nielen pohybového aparátu a taktiež odstraňovať primárne príčiny a dôsledky problémov. Ponúkam pomoc pre zvieratá a ľudí nielen s problémami a ochoreniami pohybového aparátu-kĺby, kosti, atď. (uvedené v indikáciách ťažkostí).
Aká je moja vízia?
Jedného dňa chcem vytvoriť centrum, kde si prídu majiteľ so 4-nohým miláčikom, alebo upracovaný pár z mesta, či syn po autonehode… Všetci si do tohto centra prídu oddýchnuť psychicky i fyzicky a nesmerovať sa na liečebnú cestu za uzdravením. Nasmerovať sa na liečebnú cestu ideálnu pre ich stav, aby sa neprekrývala len bolesť a iné symptómy liekmi, ale aby sa telo i myseľ naozaj liečil. Mojim cieľom je pomáhať a skvalitňovať život zvieratám i ľuďom.
Návrat na obsah