Služby - Hanima

Prejsť na obsah
Dornova metóda

Veľmi účinná metóda, ktorá sa venuje kĺbom, kostiam a šľachám, no pracuje aj so svalmi a fasciami. Táto jemná manuálna terapia napráva kĺby a kosti do ich správneho, teda fyziologického postavenia a umožňuje tak obnovenie správnej funkcie a rovnováhy tela. Pomáha pri luxáciach, skolióze, pooperačných stavoch, bolestiach, kŕčových stavoch, rôznych orgánových poruchách naväzujúcich na chrbticu, problémoch s chrbticou a ostatnými kĺbmi v tele, kŕčových žilách, bolestiach hlavy, závratoch, pískaní v ušiach, potuhnutosti svalových partii, znecitlivení, ťažkostiach s čelusťou a prehĺtaním, guľatom chrbáte, kožných problémoch, plochých nohách, problémoch s pohyblivosťou, tenisový lakeť, vyrovnaní statiky tela, prevencia, lumbago atď. Táto metóda sa nesmie vykonávať pri: zápalových stavoch, rakovine, akútnych chorobných stavoch, poškodení kože, problémy so zrážaním krvi, osteoporóza, čerstvé pooperačné stavy (menej ako 4 týždne) + poranenia, otvorené rany, vredy, narušenie svalov, tehotenstvo, akútne virové/infekčné ochorenia, ťažká spondylóza, zlomeniny, akútne bolesti. Terapia je určená pre ľudí a zvieratá. Jej trvanie je priemerne 1,5 hodiny a ako súčasť tejto metódy obyčajne obsahuje breussovú, reflexnú masáž a bankovanie. Po terapii je doporučený 2-dňový kľudový režim bez ťažkej fyzickej aktivity a po dohodnutom čase minimálne ešte 1-krát terapiu zopakovať.
Breussova masáž

Je to krátka masážna a fasciálna technika, ktorá zahrňuje uvoľnenie svalstva + fascii v okolí kĺbov a kostí. Obyčajne predchádza dornovej metóde. Využíva sa pri nej masírovanie akupresúrnych bodov a bodov pozdĺž chrbtice, no i pozdĺž iných väčších kĺbnych spojení. Uvoľňuje napäté svaly, šľachy a fascie, pôsobí relaxačne a priaznivo na celý organizmus. Masáž bola vyvinutá Rudolfom Breussom. Ide o masáž, ktorá sa často používa ako doplnková pri rôznych terapiách. Uvoľňuje tlak kladený na medzistavcové platničky, takže je vhodná aj pre pacientov s ochorením medzistavcových platničiek. Zaraďuje sa do skupiny energetických masáží a okrem prevencie sa využíva pri problémoch ako: rôzne bolesti, lumbago, ochorenia medzistavcových platničiek, migrény, cervikálny syndróm, prevencia, športové ťažkosti, celková potuhnutosť, únava, kĺbne ťažkosti, atď. Pri masáži dochádza k prekrveniu a rozpohybovaniu lymfatického systému, kedy dochádza k uvoľneniu škodlivín z organizmu. Po masáži je preto doporučený krátkodobý ( 1 deň ) zvýšený príjem tekutín. Pacientom s ťažkými ochoreniami cievneho systému, pečeňovými alebo obličkovými poruchami a ženám so silným menštruačným syndrómom (v prvých dňoch menštruácie) sa terapia NEodporúča! Je doporučený 2-dňový kľudový režim. Priemerné trvanie masáže je 30 minút. Terapia je určená pre ľudí a zvieratá.
Bankovanie

Metóda, ktorej princípom je vytvorenie podtlaku pomocou nádobiek. Vytvorený podtlak spôsobí presiaknutie krvi a lymfy cez stenu ciev. Vytvoria sa malé modrinky, ktoré sú počas 1. dňa mierne bolestivé. Na 2.-3. deň zvyčajne pacient pociťuje výsledok terapie a zlepšenie stavu. Po terapii je dôležitý vyšší príjem tekutín a 2 dňový kľudový režim bez fyzickej aktivity. Organizmus tak dokáže odvádzať toxíny a metabolity von z tela rôznymi cestami. Prvé 2 dni môže pociťovať prechodné zhoršenie ťažkostí. Trvanie závisí vždy od ťažkostí pacienta, ale zvyčajne bankovanie trvá 30 minút. Bankovanie má účinky na rôzne bolesti , športové ťažkosti, migrény, stres, únavu, malátnosť, stuhlosti svalov, očista tela od splodín organizmu a toxínov, problém so studenými nohami, prevencia, kĺbne problémy, problémy s pohyblivosťou atď. Veľmi často je využívané ako súčasť Dornovej metódy alebo aj samostatne. Táto metóda sa nesmie vykonávať pri:  zápalových stavoch, rakovine, akútnych chorobných stavoch, poškodení kože, problémy so zrážaním krvi, ťažkých ochoreniach pečene, obličiek, či cievneho systému, osteoporóze, silnom menštruačnom syndróme (prvé 2 dni), čerstvých pooperačných stavoch (menej ako 4 týždne)  + poranenia, otvorené rany, vredy, narušenie svalov, tehotenstvo, akútne virové/infekčné ochorenia, zlomeniny, akútne bolesti. Terapia je určená pre ľudí a zvieratá.
Reflexná terapia

Jedná sa o prírodnú liečbu, ktorá využíva reflexné plôšky najčastejšie na nohách, ale aj rukách, či popri chrbtici, pričom sú využívané nervové zakončenia v týchto oblastiach. Na každom chodidle máme okolo 70 000 rôznych nervových zakončení, ktoré správnou stimuláciou dokážu vyriešiť rôzne ťažkosti. Tieto body sú prepojené po celom tele pomocou nervového systému a ovplyvňujú fungovanie nielen jednotlivých orgánových sústav. Reflexológia je často zamieňané za akupresúru pri tom sú to dve odlišné metódy. Masáž je vykonávaná predovšetkým tlakom palca terapeuta. Terapeut vyhľadáva zóny, ktoré sú mierne bolestivé a na ktoré pacient reaguje odozvou. Terapeut masíruje plôšku stimulačne alebo tlmivo podľa zistených ťažkostí pacienta. Terapia pochádza z Číny. Reflexná terapia sa niekedy využíva aj ako súčasť dornovej metódy ako diagnostická technika. Jej trvanie je individuálne, no obyčajne je to 30 minút. Pomáha pri rôznych ťažkostiach ako: psychické poruchy, zlé prekrvenie končatín, orgánové ťažkosti, hormonálne problémy, bolesti, únava, stres, alergie, tráviace, kožné problémy, problémy s imunitou, prevencia, športové ťažkosti atď. Kedysi človek chodil bosý, no dnes sú topánky samozrejmosťou, a tak sa "samoreflexológia" takmer vytratila. Po terapii je odporúčaný 1-dňový kľudový režim a zvýšený pitný režim. Terapia je určená IBA pre ľudí.
Kombinovaná celková terapia - SALY

Vlastná vyvinutá terapia, ktorá po mojej praxi dostala dnešnú podobu. Mojim cieľom bolo vylepšenie účinku samotnej dornovej metódy, a tak som pridala pár techník, ktoré niekoľko násobne zlepšilo účinnosť terapie. Priemerné trvanie terapie sú 2 hodiny a terapia spája účinky Dornovej metódy, breussovej masáže, bankovania, reflexnej terapie, trakčných a fasciálnych techník. Dalo by sa ju nazvať aj celkovou terapiou tela, pretože má naozaj široký záber ťažkostí pri ktorých pomáha. Pomáha pri problémoch ako: luxácie, skolióza, pooperačné stavy (po 4 týždňoch od operácie), bolesti, kŕčové stavy, problémoch s chrbticou a kĺbmi, kŕčové žily, bolesti hlavy, závrate, pískanie v ušiach, potuhnutosť svalových partii, znecitlivenie, ťažkosti s čelusťou a prehĺtaním, guľatý chrbát, črevné problémy, vyrovnanie statiky tela, hormonálne poruchy, orgánové problémy, zlé prekrvenie končatín, prevencia, športové ťažkosti atď. Metóda sa nesmie vykonávať pri: zápalových stavoch, rakovine, poškodeniach kože, osteoporóza, čerstvé pooperačné stavy (menej ako 4 týždne), ťažkých orgánových problémoch (pečeň, obličky, cievny systém), narušenie svalov, tehotenstvo, akútne virové/infekčné ochorenia, zlomeniny. Terapia je určená pre ľudí a zvieratá, mala by byť prevedená minimálne dvakrát. Po terapii je odporúčaný krátkodobý zvýšený pitný režim a kľudový režim po dobu 2 dní.
Masáž lávovými kameňmi

Dotyk liečil už od pradávna a spolu s teplom a šikovnými rukami terapeuta sa jedná o veľmi účinnú terapiu, ktorá pochádza z Havajských ostrovov, ale hovorí sa aj o Číne, či Južnej Amerike. Masáž sa vykonáva pomocou lávových kameňov, ktoré sú kladené príjemne teplé na určité zóny tela pričom sa využíva aj systém meridiánov. Lokálne prekrvenie a stimulácia určitých zón v tele, nepôsobí len relaxačne, liečivo, ale aj stimulačne na rôzne orgánové sústavy tela spolu s odbúravaním škodlivín. Masáž sa podľa ťažkostí rozdeľuje na: masáž končatín, masáž chrbta, masáž hrudnej + brušnej oblasti, masáž hlavy a krku, či celková masáž. Masáž pôsobí priaznivo pri zlom prekrvení končatín, pri rôznych bolestiach, športových ťažkostiach, využíva sa v rámci prevencie, pri celkovej potuhnutosti, orgánových, kožných, hormonálnych, psychických, či kĺbových problémoch atď. Pri tejto terapii je po masáži taktiež odporúčený odpočinok a dostatočný pitný režim. Táto masáž sa nemôže vykonávať pri nasledujúcich stavoch: tehotenstvo, problémy s krvným tlakom, cukrovka, otvorené rany a popáleniny, problémy s krvotvorbou a zrážanlivosťou, pri zápalových stavoch, akútnych stavoch, chronických chorobách, zlomeninách a skoro po operáciach ( 6 mesiacov po operácii). Terapia je určená pre ľudí a zvieratá. Podľa rozdelenia majú rôzne trvanie, no priemerná doba je zvyčajne 1 hodina.   
Poradenstvo a diagnostika

Ponúkam aj na telefónnom čísle, či e-maili, ale poradiť sa môžete prísť aj osobne. Osobné stretnutie umožní samotnú diagnostiku + prezretie zdravotnej karty pacienta s priloženými MRI,či RTG- vyšetreniami ( ak sú k dispozícii) + odporúčanie na ďalšie vyšetrenie, či liečebné procedúry. Podľa potreby je možné dohodnúť sa na ďalšom stretnutí alebo na termíne terapie.
Ponuka terapii
Čas
1. Dornova metóda + breussova masáž + bankovanie1,5 hod.
2. Bankovanie30 min.
3. Reflexná terapia
30 min.
4. Kombinovaná celková terapia - SALY
2 hod.
5. Masáž lávovými kameňmi
1 hod.
6. Diagnostika + poradenstvo
-
Návrat na obsah